Вхід на сайт

Привіт, шановний відвідувач нашого сайту!
Введіть ваші дані. Якщо потрібно, можна відновити пароль

Ввійти на сайт Реєстрація на сайті
Красилів the best » Читальна зала » Україна: минуле та сучасність » 7 чудес Кам’янця-Подільського



7 чудес Кам’янця-Подільського

7 чудес Кам’янця-Подільського
Стара фортеця - невід'ємна частина і візитна картка Кам'янця-Подільського, пам'ятка архітектури ХІІ-ХІІІ століття, хоча археологічні дослідження свідчать, що фортеця існувала в Х-ХIII ст.ст. Спочатку вона являла собою типову староруську дерев'яну оборонну споруду. Фортеця включає в себе одинадцять послідовно сполучених башт та сполучену підземним коридором дванадцяту - Водяну. Кожна башта окремо має свої назву, час та історію створення. На території укріплення також є криниця, північний та південний дворики і підземелля.



7 чудес Кам’янця-Подільського
Замковий (Турецький) міст - належить до пам'яток архітектури XVII століття, при своїй попередній побудові виглядав високим п’ятиарочним мостом і був такий вузький, що дві підводи не могли між собою розминутися. Проїзд по мосту контролювався баштами та напівбаштами. За панування турків міст було розширено та обмуровано тесаним каменем, через що отримав назву Турецький, а башти знищено.




7 чудес Кам’янця-Подільського
Лаура - робота відомого українського скульптора Віктора Бродського, виконана римського класицизму. Скульптуру було зроблено у Римі із білого каррарського мармуру з приводу передчасної смерті 1874 року доньки польських магнатів Пшездецьких. Після створення було перевезено і встановлено у родовому склепі на Чорному острові, неподалік від сучасного м. Хмельницького, у 1938 році експонат було перевезено до відділу Кам'янець-Подільського музею і вже після відновлення роботи Кафедрального костьолу Петра і Павла залишилась прикрашати його.



7 чудес Кам’янця-Подільського
Кафедральний костьол Петра і Павла - пам’ятка архітектури ХV-ХІХ століття. За час свого існування побував і римо-католицьким костьолом ХV століття, і головною мусульманською мечеттю 1672-1699 років, і музеєм атеїзму з 1930 по 1990 рік, та все ж повернувся до свого початкового духовного призначення і освятився 1991 році як Кафедральний костьол апостолів Петра і Павла. За часів турецького панування на згадку залишився прибудований мінарет із Мадонною, яка стоїть над півмісяцем і освічує золотими зайчиками старе місто.





7 чудес Кам’янця-Подільського
Ратуша - будинок колишнього польського магістрату, оригінальна споруда ХVІ-ХVІІІ століття. На другому поверсі знаходилась адміністрація, відбувались судові засідання, а на нижньому поверсі та в підземеллі чинила свої темні справи інквізиція. З балкону зачитувалися накази, вироки, які виконувалися на ратушній площі, де в листопаді 1818 та лютому 1824 року катували народного героя Устима Кармалюка перед засланням його до Сибіру




7 чудес Кам’янця-Подільського
Каньйон - має виняткову антропологічну цінність як витвір природи силурійського періоду з рідкісною флорою та фауною. Історія існування охоплює понад два мільйони років. Сорокаметрова висота та сто вісімдесят метрів шириною, він повністю оточує старе місто, створюючи тим самим природній бар’єр і оборонний щит Кам’янця.




7 чудес Кам’янця-Подільського
Міст «Лань, що біжить» - заввишки 54 метри, автором якого є Едуард Дуднік, сполучає два береги Смотрицького каньйону. Завдяки тому що міст найвищий та найвитриваліший у Європі, тут було організовано екстрім-аукціон «Банджі джампінг», де багато охочих змогли полоскотати свої нерви. Коли наближаєшся до мосту, він нагадує лань, яка стрімко біжить, через що отримав таку назву.



Обговорити на форумі
Автор Maksimum Коментарів 2 Переглядів 1856
Спонсорська реклама
Читайте унраїнські новини на нашому порталі
#1 написав: AkYLA (28 грудня 2009 00:33)
Фото

Журналісти
Коментарів: 1135
Публікацій: 206
я була в старій фортеці..там дуже красиво


--------------------------
#2 написав: Maksimum (28 грудня 2009 17:17)
Фото

Журналісти
Коментарів: 117
Публікацій: 131
я там теж був 2 роки назад lol

Написати кометар
Ваше Ім'я:


Ваш E-Mail:



Код:
Включіть це зображення для відображення коду безпеки
оновити, якщо не видно коду


Введіть код: